Z fotogalerie ...


Náves
Image Detail
Křížek
Image Detail

Nesměřice – Hasiči v Nesměřicích přivítali léto tradiční akcí. Nesměřické slavnosti, které pořádá místní SDH již 11. rokem, se konaly poslední červnovou sobotu u místní požární nádrže.

Letos byly zahájeny otevřením nově vybudovaného hřiště, které vzniklo díky projektu Zručská hřiště ožívají. Slavnostním přestřižením pásky před vchodem bylo víceúčelové hřiště oficiálně uvedeno do provozu a předáno k užívání místním občanům. Slavnostního otevření a následné prohlídky hřiště se zúčastnili starosta města Zruče n. S. Mgr. Martin Hujer, tajemnice Městského úřadu ve Zruči n. S. Kristýna Jirkovská, Radek Kučera zastupující Regionální operační program (ROP), Miroslav Linhart za stavební firmu Linhart spol. s r.o., zástupci osadního výboru v Nesměřicích Jindřich Šťastný a Jaroslav Studnička a desítky návštěvníků.

Slavnosti poté pokračovaly soutěží v hasičském sportu „O Pohár starosty města Zruče“. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – muži a ženy. Obě kategorie nakonec ovládla domácí družstva. Mužskou část klání vyhráli hasiči z Nesměřic (s časem 25,37 vteřin), na druhém místě skončil SDH Zruč nad Sázavou a na třetím SDH Střítež. Pohár za první místo v kategorii žen zůstává také v Nesměřicích (za čas 25,34 vteřin), druhé místo vybojovalo družstvo SDH HULICE A a třetí místo SDH HULICE B.

Na závěr mimo soutěžní klání předvedli místní hasiči netradiční útok – klasickou mašinu nahradili traktorem s čerpadlem, které mělo svým výkonem rapidně zrychlit sání a potažmo celý útok. Po předání pohárů a diplomů všem sborům skončil oficiální program, ale akce pokračovala až do ranních hodin zábavou s hudební skupinou Eksploze.

SDH Nesměřice děkuje všem, kteří se podíleli na přípravách a organizaci slavností, především naší výborné moderátorce, paní Evě Znamenáčkové, která nás provázela celým dnem. Dále pak děkujeme za podporu městu Zruč nad Sázavou a technickým službám, firmám Kovomont s.r.o. (Jiří Přenosil), Polysan s.r.o. (František Smrž), Variel s.r.o., SDH Hulice, panu Josefu Vlčkovi, Zdeňku Fraňkovi, Františkovi Kubů a Davidovi Rysovi.

Lenka Křížová