Z fotogalerie ...


Náves
Image Detail
Křížek
Image Detail

        Téměř po půlroční rekonstrukci byl v Nesměřicích uveden do provozu kulturní dům. Slavnostní otevření proběhlo v sobotu 22. července za přítomnosti představitelů města Zruč nad Sázavou, zástupců společnosti Mozis, s.r.o., která prováděla rekonstrukci, projektantů ze společnosti Projekt Světlá, v.o.s., hasičů SDH Nesměřice a místních občanů.

        Starosta města Mgr. Martin Hujer uvedl ve svém projevu: „Do Nesměřic jezdím už víc jak 40 let a 11 let jako starosta a v těch 11 letech jsem poznal, že nesměřičtí se dají dohromady, umí vzít za práci a samozřejmě se taky umí bavit. Myslím si, že to, co tu teď stojí za námi, se může brát jako takový dárek pro Nesměřice.“ Starosta nezapomněl ocenit ani práci místních hasičů, kterým předal pamětní list s poděkováním za jejich pomoc při červnových povodních. Po přestřižení pásky následovala prohlídka vnitřních prostor kulturního domu, kde zájemci mohli zhlédnout fotografie z historie a rekonstrukce objektu.

        Budova „kulturáku“ původně sloužila jako kuchyň a jídelna dělníkům pracujícím na stavbě přehradní nádrže. V 80. letech se ji podařilo částečně přebudovat a vznikla garáž pro hasičské vozidlo a menší sál, kde mohli místní obyvatelé pořádat různé kulturní a společenské akce. V roce 2010 přibylo nové sociální zařízení, pódium a renovací prošla i kuchyňka.

         Poslední rekonstrukce těchto prostor trvala od února do července 2013 a stála 2,15 milionu korun, které uvolnilo ze svého rozpočtu město Zruč. Hlavním cílem rekonstrukce bylo zásadní zvětšení sálu, pódia a vybudování moderního a pohodlného zázemí, jako je šatna, kotelna či bezbariérový vchod.

         Místní sbor dobrovolných hasičů hodlá nové prostory řádně využívat. „Budeme zde moci pořádat akce pro více lidí, což dosud nebylo možné z důvodu omezené kapacity sálu. Kromě tradičních akcí, jako je mikulášská nadílka, vánoční koncert, pálení čarodějnic a výroční schůze sboru, plánujeme i pořádání plesů a zábav.“ uvedl starosta SDH Nesměřice Jindřich Šťastný.

        Po skončení oficiální části programu pokračovala akce zábavou s kapelou Elektron, která jako první měla možnost otestovat nové pódium. Prohlédnout si nový kulturní dům přišlo okolo stovky lidí.

 

 

Lenka Křížová