Z fotogalerie ...


Náves
Image Detail
Křížek
Image Detail

V rámci středočeského Dne hasičů proběhlo finálové kolo soutěže o titul miss hasička Středočeského kraje, který získala Martina Papíková, členka SDH Nesměřice. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil 25. května v konopišťském amfiteátru, kam Martinu přijela podpořit její rodina, přátelé a samozřejmě také nesměřičtí hasiči, kteří Martinu přiměli k účasti v soutěži.

         O titul soutěžilo šest dívek-hasiček v několika disciplínách: promenáda v hasičské uniformě, tanec polky na písničku Co jste hasiči..., volná disciplína, rozhovor s moderátorem Alexandrem Hemalou a nakonec promenáda v plesových šatech. Martina okouzlila 11člennou porotu především tancem, který trénovala společně se svým tanečním partnerem Jindrou Šťastným, a volnou disciplínou, kde zazpívala za harmonikového doprovodu pana Paťhy rozvernou písničku o tom, co vše může shořet.

        Jedinou podmínkou k tomu, aby se dívky mohly přihlásit do soutěže, bylo členství ve sboru dobrovolných hasičů. Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo celkem 26 mladých hasiček a z výběrového castingu jich postoupilo do finálového kola šest. Kromě Martiny se do finále dostala i Andrea Bézová, hasička z nedalekých Sedmpán.

Lenka Křížová